KRUŽBERSKÝ TESÁK


Dogtrekking pro každého

Zaběhni si maraton nebo se vydej s rodinkou kolem přehrady

Trasy a kategorie pro zkušené závodníky, mírně pokročilé i pro úplné začátečníky. Na své si přijdou sólo běžci, výletníci i rodiny s těmi nejmenšími. 

Pejskiáda

Pro pejsky malé, velké, staré, mladé, čistokrevné i pro voříšky

Čeká vás sranda výstava a především spousta soutěží o krásné ceny. Máte pejska šikulku? Umí nějaké triky? Nebo se jen rád předvádí v kostýmu? Pracuje nejlépe pod vedením ratolesti? Přijďte nám ho ukázat! 


Kdo bude jeho prvním majitelem?

PUTOVNÍ POHÁR Kružberského Tesáka

Kružberský Tesák je dvoudenní pejskařská akce konaná v malebné krajině Kružberka. Oba dny budou účastníci sbírat body v různých disciplínách a bojovat o prvenství v získání Putovního Poháru.


První den (sobota 22. července 2023)

DOGMARATON / SHORT TREK / MINI TREK / BABY TREK + BOJOVKA

Pejskařský víkend zahájíme v sobotu hobby dogtrekkingovou akcí. Při registraci si sami zvolíte jednu ze čtyř tras, která bude nejlépe odpovídat vašim zkušenostem a fyzickým i psychickým možnostem.

Všichni, kdo svou trasu zdárně dokončíte a odevzdáte svou startovku s kontrolami, získáte první body do soutěže o vítěze Kružberského Tesáka.

Po doběhnutí nebo doplazení posledního účastníka do cíle bude následovat vyhlášení a předání cen, tombola a poté volný večerní program s táborákem, opékáním špekáčků a kytarou. Po setmění bude pro všechny velké i malé dobrodruhy připravena bojová stezka na motivy příběhu o princezně Mononoke a bohyni vlků - bílé dvouocasé vlčici Moro. Bojová hra je další disciplínou pro získání bodů. Ten, kdo zdárně stezku dokončí a dojde do cíle, bude odměněn a patřičně vyznamenán.

Druhý den (neděle 23. července 2023)

PEJSKIÁDA A DOPROVODNÉ SOUTĚŽE

Druhý den začneme v 8:30h přejímkou nově příchozích pejsků a v 9:30 hodin odstartujeme posuzování v kruhu. Předvedou se voříšci, pejsci bez PP i s PP, štěňátka a psí senioři. Následně se pobavíme a užijeme si legraci při doprovodných soutěžích. Všechny disciplíny budou rovněž bodově ohodnoceny. S celým pořadím může ještě pěkně zamíchat výherce nedělní hlasovací soutěže o Tesáka Sympaťáka, který díky tomuto titulu své body zdvojnásobí.

Absolutní vítěz

Absolutním vítězem Kružberského Tesáka bude ten, kdo bude mít po sečtení všech disciplín největší množství bodů, přičemž přednostně o tento titul a Putovní Pohár bojují účastníci obou dnů. V případě, že bude třeba jen jeden jediný závodník, který půjde například SHORT TREK a druhý den se zúčastní Pejskiády, automaticky Putovní Pohár obdrží nezávisle na počtu bodů (získá ho i pokud by jiný účastník měl bodů více, ale pouze z jednoho dne). V případě, že se nepřihlásí nikdo, kdo by se postavil do soutěží v obou dnech, může být tento titul a Putovní pohár udělen soutěžícímu s největším počtem bodů za předpokladu, že bude osobně přítomen při nedělním vyhlášení.